Lajme

Një tjetër anije ruse po digjet në Detin e Zi

Autoritetet ukrainase bëjnë me dije se kanë goditur një tjetër anije ruse që lundronte në Detin e Zi.

Sipas zëdhënësit të administratës ushtarake në Odesa, anija e goditur ruse quhet “Vsevolod Bobrov” e cila tashmë është përfshirë nga flakët.

Ende nuk dihet nëse ka pasur viktima nga sulmi ukrainas ndaj anijes luftarake ruse, apo mënyra sesi e bombardoi, por mësohet se ajo tashmë ka mbetur shumë pranë brigjeve të ishullit të Gjarpërinjve.

Ushtria ukrainas në bilancin e saj të fundit të luftës së nisur më 24 shkurt, bën me dije se ka vrarë më shumë se 26 mijë ushtarë rusë, si dhe ka shkatërruar qindra e mijëra mjete ushtarake, duke përfshirë këtu avionë, helikopter, anije, mes të cilave dhe krenarinë e Rusisë, luftanije “Moskva”.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button