Lajme

Pse Madona kërkon të takojë Papën?

“Përshëndetje, At Françesku. Unë jam një katolike e mirë. Betohem! Kanë kaluar disa dekada nga rrëfimi im i fundit. A do të ishte e mundur të takoheshim një ditë për të diskutuar disa çështje të rëndësishme? Sinqerisht, Madonna”, ka shkruar ajo në mënyrë karakteristike në Twitter.

Atakimi i parë i Madonës me Kishën filloi në vitin 1989, kur u publikua kënga “Like a Prayer”. Videoklipi i këngës, në fakt, përfshinte kryqe të ndezur dhe një përshkrim erotik të Jezusit.

Një vit më vonë, në vitin 1990, me turneun e saj botëror, “Blond Ambition”, duke përfshirë kërcimtarë të veshur si … murgesha. Në atë kohë, Papa Gjon Pali II e përshkroi atë, sipas The Guardian, si “një nga shfaqjet më satanike në historinë e njerëzimit”.

Hera e tretë që Kisha u irritua me të daton në vitin 2006, ku Madona kreu një kryqëzimin virtual në një nga koncertet e saj. Këtë herë, sipas MTV-së, ai u akuzua sërish për blasfemi.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button