Lajme

Nga takimi me Macron, te batuat me Merkel dhe diskutimet me Vuçiç, Rama nxjerr fotot nga samiti

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin e tij social disa nga fotot pikate që nuk u panë ditën e sotme gjatë konferencës së OKB mbi ndryshimet klimatike në Glasgow.

Në foto Rama shfaqet duke biseduar me presidentin e Francës Emanuel Macron, ndërsa më pas është fotografuar duke shkëmbyer batuta me kancelaren në detyrë të Gjermanisë Angela Merkel.

Teksa ka qenë duke biseduar me presidentin serb Aleksandër Vuçiç, pranë tyre është afruar edhe presidentja e KE, Ursula Von Der Leyn.

Ai ka pasur një bisedë të shkurtër edhe me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis.
https://www.facebook.com/ediramaal/posts/422888185873515
Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button