LajmeTe tjera

Mediat Serbe: Gjokoviç krahasohet me një njeri që lavdëron Shqipërinë e Madhe!

Mediat serbe reagojnë si të çmendura, sidomos kur përmendet emri i futbollistit Granit Xhakës, ata i kap sikleti dhe sikur të bien në prush!

Serbët reagojnë në mënyrë të pakontrolluar sepse e shohin si një trishtim krahasimin e Gjokoviqin me Granit Xhakën e Kosovës, yllin e Kombëtares së Zvicrës.

“Tenisti më i mirë në botë, Novak Gjokoviq, po përgatitet të rikthehet në fushë dhe në Masters-in e fundit të sezonit, i cili fillon të hënën në Paris.
Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka

Teksa stërvitej fort, Novak përjetoi një krahasim skandaloz të portalit “Watson”, i cili shkruante për temën e vaksinimit, të cilën Gjokoviq nuk e komenton.

Novak u krahasua nga mediat vendase me futbollistin e kombëtares zvicerane që vlerëson rregullisht Shqipërinë e Madhe.

Është Granit Xhaka, një lojtar i Arsenalit kur nuk jemi të sigurt nëse ai preferon vendin ku luan apo Shqipërinë.
Portali i përmendur ka krahasuar Gjokoviqin dhe Xhakën, duke i klasifikuar ata në mesin e sportistëve që ende nuk janë vaksinuar dhe se për këtë mund të përballojnë pasojat.

Të krahasosh simbolin e Serbisë me një njeri që urren të njëjtin shtet në çdo hap është më së paku fyese dhe poshtëruese, për të mos shkruar një fjalë më të ashpër”, shkarravit “Kurir”:

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button