Lajme

U shpall “non grata”/Berisha: Ftoj Blinken të paraqesë çdo provë që ka kundër meje

“Foltorja” e ish- liderit të Partisë Demokratike është ndalur ditën e sotme në qytetin e Kavajës.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka zbuluar nga takimi me demokratët e Kavajës, se Gjykatësi i Parisit ka pranuar padinë e tij ndaj sekretarit Amerikan Antony Blinken. Ai ftoi Sekretarin e Shtetit që të parqesë çdo provë që disponon ndaj tij.

“Gjykatësi i Parisit ka papranuar padinë e Sali Berishës. E ftoj sekretarin Antony Blinken të dorëzojë në Gjykatën e Parisit, çdo provë fakt dhe dokument që ka ndaj Sali Berishës, por e garantoj që ka zero”, tha Berisha.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button