Lajme

Vuçiq: Sikur të dëgjonim çfarë flet eurodeputetja Viola Von Cramon moti…

Presidenti i Serbisë Vuçiq ka deklaruar sonte se “Sikur të dëgjonim çka koret fol eurodeputetja Viola Von Cramon, moti ishim var.

Këtë deklaratë Vuçiq e ka bërë pas takimin me anëtarin serb të kryesisë së BeH Dodik në pyetjen se shumëkujt i pengon Serbia e fuqishme.

“Serbia po iu pengon shumëkujt për shkak të rritjes së forcës së saj ekonomike, por edhe për shkakun se Ushtria e Serbisë nuk është më e dobët si ishte” tha Vuçiq.

“Paqja është ajo që na sjell fuqi dhe kontribuon në zhvillim, ajo që flasin eurodeputetët…Kur do të dëgjonim çka flet Kramon moti ishim var. Të tjerët vetëm nga këta ‘agjendës së gjelbër’ të jetojnë, të tjerët duhet të kërcejmë në Danub nën akull apo mos të dimë çfarë të bëjmë me vete. Ndërsa Kosova do ishte fjalë e ndaluar në Serbi. Ata kanë interesat e veta, ne kemi tonat, le të bëjnë ata punët e veta, ndërsa ne do bëjmë politikë përgjegjëse por do ju kundërvihemi zë gjithëve që duan të na heqin të drejtën që në mënyrë të pavarur të marrim vendime” tha Vuçiq.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button