Lajme

Petkoviq: Kjo është fitorja e popullit tonë dhe e politikës së udhëhequr nga Vuçiqi

Drejtori i Zyrës Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, uroi Listën Serbe për fitoren në zgjedhjet e së dielës.

“Unë përgëzoj listën tonë serbe për një fitore bindëse dhe historike. Kjo është fitorja e popullit tonë, por edhe fitorja e politikës së udhëhequr nga presidenti Aleksandar Vuçiq ”.

“Përsëri, ne kemi treguar dhe vërtetuar se kur është më e vështirë për ne dhe kur jemi nën presionin më të madh, se ne jemi më të fortë atëherë”, ka shkruar ai në Facebook.
Kandidatët e Listës Serbe kanë fituar zgjedhjet lokale në Kosovë në 10 komuna me shumicë serbe.

Kështu bëri të ditur gjatë mbrëmjes të së dielës kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, pas rezultateve të para nga këto zgjedhje lokale, derisa iu referua komunave të cilat janë të populluara me shumicë serbe.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button