Lajme

Lavrov: Rusia pezullon misionin e saj në NATO

Ministri i Jashtëm rus njoftoi të hënën se vendi i tij po pezullonte misionin e tij në NATO.

Sergey Lavrov tha se masa ishte në përgjigje të dëbimit javën e kaluar të tetë anëtarëve të misionit të Rusisë në aleancën ushtarake nga NATO-ja.

Kjo aleancë tha se tetë anëtarët po punonin fshehurazi si oficerë të inteligjencës dhe përgjysmuan numrin e ekipit të Moskës që punonte në selinë e saj.

Lavrov njoftoi gjithashtu se zyrat ndërlidhëse ushtarake të NATO -s dhe informacionet në Moskë do të mbyllen.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button