Lajme

Gjuriq: Serbia po punon për ruajtjen e stabilitetit në rajon

Ambasadori i Serbisë në SHBA, Marko Gjuriq, ka mohuar se Beogradi është përgjegjës për ngritjen e tensioneve në Ballkan.

Ajo ka ardhur si reagim për letrën e dërguar te administrata amerikane nga përfaqësuesit e shoqatave të shqiptarëve, malazezëve dhe boshanjkëve në SHBA, raporton Zëri i Amerikës, transmeton Klankosova.tv.

“Mendoj që Serbia nuk është përgjegjëse për tensionet politike dhe keqkuptimet në rajon”, është shprehur Gjuriq.

“Sot Serbia me të vërtetë dëshiron që të dalë nga matrica e konflikteve ndërshtetërore dhe ndëretnike. Ky është interes yni vital”.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button