Lajme

Jevtiq: “Serbët e Kurtit” punojnë për Inteligjencën e Kosovës

Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, është shprehur se uniteti mes serbëve, sipas tij i krijuar nga Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është turbulluar.

Sipas tij “Serbët e Kurtit” nuk janë të vetëdijshëm për rrezikun e prishjes së këtij uniteti.

Jevtiq, iu ka referuar kështu serbëve në Kosovë të cilët nuk janë në përkrahje të Listës Serbe, e që sipas tij janë përkrahës të Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

“Ne kemi informacione që disa prej tyre punojnë për Inteligjencën e Kosovës”, ka thënë ai.

“Ajo që po ndodh këtyre ditëve është alarmante dhe brengosëse dhe do të bëjmë çfarë është e mundur për t’u siguruar që të mos ketë incidente dhe të mos biem në provokime”.

Ai ka thënë se është e qartë se Lista Serbe do t’i fitojë zgjedhjet në komunat kur garon, e në njërën prej tyre, Shtërpce, Jevtiq garon për kryetar.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button