Lajme

Momenti kur pjesëtari i Njësisë Speciale përshëndet ushtarin e KFOR-it në veri

Një pjesëtar i Njësisë Speciale është parë duke u përshëndetur me një ushtar të KFOR-it në Bërnjak.

Derisa automjetet e Njësisë Speciale ishin të rreshtuar dhe pritnin momentin për t’u larguar, një pjesëtar i tyre ishte parë duke e përshëndetur ushtarin e KFOR-it.

Pjesëtarët e KFOR-it janë në atë pjesë për disa ditë, duke monitoruar situatën.

Protestuesit serbë aty e kanë bllokuar rrugën për 13 ditë duke kundërshtuar reciprocitetin për targat që ishte vendosur nga Qeveria e Kosovës.

Po ashtu afër barrikadave kanë qëndruar edhe njësitet speciale.

Të gjithë sot e filluan largimin pas vendimit të marrëveshjes së Brukselit.
https://www.facebook.com/watch/?v=355997146267208&t=7

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button