Lajme

S’ka marreveshje, Serbia nuk pranoi

Delegacioni i Beogradit ka përfunduar bisedimet me Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun mes Kosovëd dhe Serbisë, Miroslav Lajçak.

Delegacioni serb sipas mediumit serb N1, është largua nga ndërtesa e Punëve të Jashtme të BE-së, pa u deklaruar për shtyp.

Jo zyrtarisht N1 thuhet se ka zbuluar se, marrëveshja përfundimtare midis Beogradit dhe Prishtinës për zgjidhjen e krizës në Veri të Kosovës nuk është arritur as gjatë orëve të vona të së mërkurës.

Ndërsa thuhet se bisedimet do të vazhdojnë, por ende nuk dihet se kur.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button