Lajme

Provokon Serbia, helikopteret të ushtrisë fluturojnë afër Jarinjës

Mediat serbe raportojnë se avionët luftarakë të ushtrisë serbe po fluturojnë afër Jarinjës dhe kanë publikuar pamje të artilerisë së rëndë ushtarake që janë nisur drejt kësaj pike kufitare.

Tanke, kamionë ushtarakë dhe mjete të tjera janë parë në Rashkë shkruajnë mediat serbe. Ky provokim nuk është i pari nga pala serbe.
Helikopterët ushtarakë mbrëmë kanë kaluar territorin e Kosovës në Jarinjë. Gjatë ditës së sotme dy aeroplanë ushtarakë po ashtu janë parë në afërsi të hapësirës ajrore në Jarinjë duke bërë manovra. Paraqitja e aeroplanit ngjalli duartrokitje nga të serbët e grumbulluar, të cilët bërtitën “Serbia, Serbia”.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button