LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet KAMPION, fiton titullin e madh

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturiN Maxim Prodan në Tottenham dhe shpallet kampion i IBF.

Florian Marku ka shkruar historinë. Boksieri shqiptar ka fituar titullin ndërkombëtar IBF në peshat e mesme.

Marku boksoi 10 raunde me boksierin ukrainas, Maxim Prodan, teksa asnjëri nuk arriti të nokautonte tjetrin.
https://video.twimg.com/amplify_video/1441825185682788361/vid/744×416/NOuiB6bvTMb3h7Eb.mp4?tag=14

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button