Lajme

Orize e Nec: 6 fshatrat me emrat më interesant në Gjakovë

Gjakova është qytet në pjesën perëndimore të Kosovës. Po ashtu Gjakova është qendër e komunës dhe rajonit me të njëjtin emër.

Gjakova si qytet i Kosovës, kishte pozitë të përshtatshme gjeografike si dhe kushte të favorshme për zhvillimin e saj gjatë periudhave të kaluara historike.

Më poshtë keni gjashtë fshatrat me emrat më interesant në këtë komunë:

1.Goden
2.Guskë
3.Meje
4.Orize
5.Nec
6.Nivokaz

Qyteti përmban një sërë monumentesh nga e kaluara e pasur kulturore.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button