Lajme

“BE aprovon Shqipërinë”, Rama: Shqiptarët tani mund të lëvizin lirisht në Evropë me pasaportë vaksinimi

TIRANE

Kryeministri Edi Rama reagon pas vendimit të Komisionit Evropian për të miratuar certifikatën dixhitale të vaksinimit për Shqipërinë dhe 6 vende të tjera jo anëtare të BE.

Rama shkruan në ‘Facebook’ se shqiptarët tashmë mund të lëvizin lirisht në Evropë me pashaportën diigjitale të vaksinimit.

Postimi i Ramës:

Shqiptarët të lirë të lëvizin lirisht në Europë me pashaportën diigjitale të vaksinimit✈️???

BE aprovon Shqipërinë, Izraelin dhe Marokun, duke dhënë edhe një shembulll kuptimplotë të progesit tonë digjital, për të gjithë ata që dëshirojnë t’u gēzohen edhe arritjeve, përveçse të shohin vetëm të këqia deri edhe ku nuk ka?

#ShqipëriaeArdhmjaJonë??☀️

#RevolucioniDigjital??‍?

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button