Lajme

Rama s’i lejon gazetarët nga Kosova t’i bëjnë pyetje Merkelit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, nuk i ka lejuar gazetarët e Kosovës që t’i drejtojnë pyetje kancelares Angela Merkel.

Kështu ka bërë të ditur gazetari i Klan Kosovës Enis Reçica.

Reçica tha se në konferencë kanë qenë gazetarët e gjashtë mediave nga Kosova dhe për 40 minuta kanë kërkuar fjalën për t’i bërë pyetje kancelares Merkel, por që thotë se një gjë e tillë nuk iu është lejuar.

“Në këtë video është dora ime, dhe e dy kolegëve të tjerë nga mediat kosovare. E kërkuam fjalën që nga fillimi i konferencës mes Kancelares Angela Merkel e Edi Rama. Ishte e kot, as pas 40 minutave të konferencës nuk na u dha fjala, të 6 mediave nga Kosova (sa ishim prezente e të akredituara) që t’i bëjmë ndonjë pyetje kancelares gjermane.Sigurisht temë kyqe e jona ishte Kosova, Serbia, marrëveshja përfundimtare, dialogu, liberalizimi, Open Ballkan etj”.Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, nuk i ka lejuar gazetarët e Kosovës që t’i drejtojnë pyetje kancelares Angela Merkel.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button