LajmeSport

Rashica , Norwich e shpall lojtarin më të mirë të gushtit

Milot Rashica është shpallur lojtari më i mirë i muajit gusht te Norwich.

Anësori zhvilloi 3 ndeshje në muajin gusht dhe ka pasur paraqitje të jashtëzakonshme, sidomos ajo ndaj Liverpoolit.

Në bazë të statistikave të paraqitura nga Norwich City, në faqen zyrtare në “Fazebook”, Rashica fitoi 34 duele, pati 40 prekje të topit, e rikuperoi topin 14 herë dhe kompletoi 47 pasime me një përqindje prej 84 për qind të saktësisë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button