Lajme

Komuniteti shqiptar në Quebeck vizitë te statuja e Nënë Terezës

Si çdo shtator, edhe këtë herë në përkujtim të shenjtërimit të Nënë Terezës, shqiptarët në Quebeck u mblodhën pranë bustit të shenjtores Nënë Tereza duke vlerësuar figurën dhe kontributin e saj.

Statuja është një punim artistik i skulptorit shqiptar Benard Lekgegaj. Me iniciativë dhe mbështetje financiare nga vet komuniteti shqiptar, vepra u arrit të realizohej në një kohë rekord, duke patur edhe dakortësinë e nënkryetarit aktual të Bashkësisë së Montrealit, Benoit Dorais.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button