Lajme

Korçë, infemieri merr medikamentet e pacienteve

Një nngjarje e pahijshme eshte zbuluar ne spitalin e Korçës, ku një infermier mësohet se ka vjed hur medikamentet, nje veper kjo me pasoja të rënda.

Ai akuzohet se ka marre në farmacinë e Spitalit, një sasi medikamentesh dhe pajisjesh mjekësore, të cilat shërbenin për trajtimin e pacientëve me COVID-19 dhe me sëmundje tumorale, ku në cilësinë e provës materiale iu gjet e sekuestrua sasia e medikamenteve.

Dy aktet janë kryer me datë 8 mars të këtij viti dhe e fundit ditën e djeshme. Pas heres se dyte ai eshte vene pas hekurave. Infermieri mori një sasi e konsiderueshme medikamentesh e pajisjesh mjekësore me vlerë mbi 1.000.000 lekë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button