Lajme

Egzona, 22 vjeçarja që menaxhon fermën me 30 viça e lopë dhe është studente e dalluar

Ndryshe nga moshataret e saj, Egzona Lahaj, 22 vjeçe, në të njëjtën kohë studion dhe menaxhon një fermë relativisht të madhe me rreth 30 viça e lopë.

22-vjeçarja nga fshati Jasiq i Deçanit, thotë se kjo punë është e lehtë, dhe në të ardhmen pretendon në zgjerimin e fermës.

Ajo përveçse merret me viçat, nget edhe traktorin për nevojat e fermës. Ndërsa puna, ka bërë që të ketë edhe veturën e saj personale, me të cilën shkon në fakultetin “Fehmi Agani”.

Një shembull fantastik, ku faktohet se puna dhe studimi shkojnë shumë mirë bashkë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button