Lajme

Arbana Osmani i uron mirë se ardhjen afganëve

Në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri mbrritën 121 afganë ku mes tyre kishtë fëmijë dhe 11 foshnja.Të parët që i uruan mirëseardhjen ishin kryeministri Edi Rama, ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim dhe ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka.

Ndërkohë personazhe të tjerë publik i kanë mirëpritur nga rrjetet sociale dhe një prej tyre është Arbana Osmani.

Moderatorja ka publikuar një foto në një nëne afgane e cila mban fëmijën e saj në krah.

Krah fotos Arbana ka shkruajtur: Do doja shumë t’i përqafoja të gjithë këta njërëz. Mirë se vini

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button