Lajme

Çifti nga Kosova merr shtetësinë shqiptare, vendosin të jetojnë në Rrogozhinë

Një çift i ri nga Kosova kanë vendosur që të jetojnë në Shqipëri.

Ata kanë marrë në Bashkinë e Rrogozhinës shtetësinë shqiptare, duke bërë dhe betimin para kryebashkiakut.
Lajmin në Facebook e jep kryebashkiaku Edison Memolla.

“Kënaqësi tepër e madhe kur shqiptarët e Kosovës duan të identifikohen me pasaportën shqiptare. Ndjehem i lumtur që isha pjesë e betimit dhe dëshmitar i dëshirës tuaj për të qenë shtetas të kombit tonë. Do jeni gjithmonë të mirëpritur”, shkruan Memolla.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button