Nëndetëset gjermane i japin avantazh Turqisë ndaj Greqisë

  Kompania gjermane investon 100 milionë euro në Serbi – do t’i punësojë 2000 punëtorë

  Evropa ndihmon Malin e Zi për borxhin masiv ndaj Kinës

  Serbia pranon 30 tanke dhe 30 automjete te blinduara donacion nga Rusia

  Ministrat turq dhe grekë, sherr në një konferencë shtypi

  Kina mund t’ia marrë Malit të Zi një pjesë të bregdetit si kompensim për borxhin

  Presidenti malazez do që ta bëjë një qeveri të re me Dritan Abazoviqin

  Abazoviq nën akuzë për komplot: Ç’po ndodh në qeverinë e re malazeze?

  Mediat greke: Rama nuk fsheh ndjenjat pro-turke dhe marrëdhënien e veçantë me Erdogan

  Në Mal të Zi kërkohet që Abazoviqi të marrë postin e kryeministrit

  Rajoni

  Nëndetëset gjermane i japin avantazh Turqisë ndaj Greqisë

  Nëndetëset gjermane i japin avantazh Turqisë ndaj Greqisë

  The Economist Në bregun jugor të Gjirit të Izmit, në kantierin e anijeve Golcuk, po ndërtohet e ardhmja detare e…
  Kompania gjermane investon 100 milionë euro në Serbi – do t’i punësojë 2000 punëtorë

  Kompania gjermane investon 100 milionë euro në Serbi – do t’i punësojë 2000 punëtorë

  Kompania gjermane MTU Aero Engines, që prodhon motorë dhe pjesë të avionëve planifikon t’i investojë 100 milionë euro në Serbi.…
  Evropa ndihmon Malin e Zi për borxhin masiv ndaj Kinës

  Evropa ndihmon Malin e Zi për borxhin masiv ndaj Kinës

  Një institucion financiar evropian është gati për ta ndihmuar Malin e Zi që t’i shlyejë një borxh Kinës, në vlerë…
  Serbia pranon 30 tanke dhe 30 automjete te blinduara donacion nga Rusia

  Serbia pranon 30 tanke dhe 30 automjete te blinduara donacion nga Rusia

  Shteti serb ka pranuar 30 tanke dhe 30 automjete të blinduara si donacion nga Rusia. Këtë e ka konfirmuar Ministrja…
  Ministrat turq dhe grekë, sherr në një konferencë shtypi

  Ministrat turq dhe grekë, sherr në një konferencë shtypi

  Ministrat e jashtëm të Turqisë dhe Greqisë u përplasën hapur në një konferencë të përbashkët shtypi në Ankara të enjten,…
  Kina mund t’ia marrë Malit të Zi një pjesë të bregdetit si kompensim për borxhin

  Kina mund t’ia marrë Malit të Zi një pjesë të bregdetit si kompensim për borxhin

  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka kritikuar vendimin e Bashkimit Evropian për të mos e ndihmuar…
  Presidenti malazez do që ta bëjë një qeveri të re me Dritan Abazoviqin

  Presidenti malazez do që ta bëjë një qeveri të re me Dritan Abazoviqin

  Presidenti i Malit të Zi, i cili akuzoi qeverinë aktuale për paqëndrueshmëri, beson se një koalicion i ri i gjerë…
  Abazoviq nën akuzë për komplot: Ç’po ndodh në qeverinë e re malazeze?

  Abazoviq nën akuzë për komplot: Ç’po ndodh në qeverinë e re malazeze?

  Takimi midis udhëheqësit të shumicës në pushtet të Malit të Zi dhe Kryeministrit Zdravko KrivokapiÇ të hënën në mbrëmje përfundoi…
  Mediat greke: Rama nuk fsheh ndjenjat pro-turke dhe marrëdhënien e veçantë me Erdogan

  Mediat greke: Rama nuk fsheh ndjenjat pro-turke dhe marrëdhënien e veçantë me Erdogan

  Mediat greke i kanë kushtuar një artikull vizitës së Ramës në Gjirokastër dhe veçanërisht takimit me Ministrin e Kulturës së…
  Në Mal të Zi kërkohet që Abazoviqi të marrë postin e kryeministrit

  Në Mal të Zi kërkohet që Abazoviqi të marrë postin e kryeministrit

  Imazhi i politikanit shqiptar nga Ulqini, Dritan Abazoviq, po shkon duke u forcuar në Mal të Zi. Dhe kësaj po…
  Back to top button