Vlora

Një foto e shkrepur në Dhërmi tërheq vëmendjen e medias prestigjoze amerikane

Një foto e shkrepur në Dhërmi tërheq vëmendjen e medias prestigjoze amerikane

Një foto shkrepur në plazhin e Dhërmiut ka tërhequr vëmendjen e mediave botërore. ABC News publikoi një imazh në breg…
Filipinase të punësuara në Dhërmi, flet pronarja e biznesit: Shqiptarët nuk kanë me…

Filipinase të punësuara në Dhërmi, flet pronarja e biznesit: Shqiptarët nuk kanë me…

Në Sarajet e Pashait në Drimadhes shumica e punëtorëve që shërbejnë janë filipinase. E ftuar në emisionin Java në Dritare…
84 vjeçari që ecën 30 kilometra/ Bariu vlonjat që nuk pranon të dalë në “pension”

84 vjeçari që ecën 30 kilometra/ Bariu vlonjat që nuk pranon të dalë në “pension”

Limet Limaj është 84 vjeç. Gjithë jetën është marrë me blegtori. Bariu nga Vranishti i Vlorës ngjit malet me entuziazmin…
Termocentrali i Vlorës/ SHBA-të e përshëndesin, Reeker: Kontribut në pavarësinë e energjetike

Termocentrali i Vlorës/ SHBA-të e përshëndesin, Reeker: Kontribut në pavarësinë e energjetike

Shtetet e Bashkuara e kanë përshëndetur memorandumin e bashkëpunimit të Shqipërisë me Exxonmobile dhe Excelerate Energy, duke i cilësuar si…
Vlora -“Aeroporti” i Diasporës

Vlora -“Aeroporti” i Diasporës

Pak ditë më parë, Kryeministri Rama shpalli fituesin e tenderit të nëntorit 2020, për ndërtimin e Aeroportit ndërkombëtar të Vlorës.…
Mund të ndodhë njëherë në 100 vite, pamje piktoreske nga Vlora

Mund të ndodhë njëherë në 100 vite, pamje piktoreske nga Vlora

E gjithë Shqipëria është zbardhur sot nga dëbora. Edhe Vlora është mbuuar me të bardhë, gjë që mund të ndodhë…
Skavica dhe gazi në Vlorë, kush janë planet për investimet e mëdha amerikane në Shqipëri

Skavica dhe gazi në Vlorë, kush janë planet për investimet e mëdha amerikane në Shqipëri

Roli i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) si një katalizator i zhvillimit ekonomik kombëtar dhe rritjes së bashkëpunimit mes…
Kur Vlora kishte një kryetar bashkie model

Kur Vlora kishte një kryetar bashkie model

Nga Pertefe Leka Kur Ministri i Arsimit Dr.Prof.Mirash Ivanaj po zbatonte reformën arsimore,.programi bazohej në luftën kundër padijes dhe plogështisë…
“12 SHKURT 1918”, Kur populli i Vlorës përcillte burrin e shtetit

“12 SHKURT 1918”, Kur populli i Vlorës përcillte burrin e shtetit

Me një ceremoni madhështore më 12 shkurt të vitit 1918, u bë varrimi i Ismail Qemalit. E gjithë popullsia e…
Back to top button