Saranda

Saranda pa krah pune, hotelet dhe restorantet të shqetësuar për mungesën e personelit

Saranda pa krah pune, hotelet dhe restorantet të shqetësuar për mungesën e personelit

Sezoni i ri veror po ofron qindra vende të lira pune në jug të vendit. Janë me dhjetëra biznese që…
Turistët e parë në Sarandë, shqiptarët e Kosovës pushime në jug ende pa nisur sezoni

Turistët e parë në Sarandë, shqiptarët e Kosovës pushime në jug ende pa nisur sezoni

Kjo fundjavë shënoi nisjen e plazhit thuajse në të gjithë bregdetin ende pa nisur sezoni turistik. Shqiptarët e Kosovës janë…
Sarandë/ Fundoset toka pranë ish-minierës së kripës (Fotot)

Sarandë/ Fundoset toka pranë ish-minierës së kripës (Fotot)

Tjetër fundosje e tokës pranë ish-minierës së kripës raportohet sot në Dhrovjan. Gazetari, Thoma Nika raporton se një gropë e…
Blogerja e udhëtimeve: Ksamili, vendi më befasues që kam vizituar në Ballkan

Blogerja e udhëtimeve: Ksamili, vendi më befasues që kam vizituar në Ballkan

Ksamili është një nga vendet më befasuese që kam vizituar në Ballkan, shtëpia e ushqimeve të shijshme të një deti…
Të emigrosh në Sarandë, dhjetëra të huaj jetojnë e punojnë në qytetin bregdetar

Të emigrosh në Sarandë, dhjetëra të huaj jetojnë e punojnë në qytetin bregdetar

Saranda nuk është vetëm vendi i pushimeve verore. Tashmë shumë të huaj, kryesisht amerikanë jetojnë dhe punojnë në këtë qytet.…
Ndodh në Sarandë/ Majmuni lëviz i lirë në qytet, banori i bën foto: Më ka ardhur te shtëpia

Ndodh në Sarandë/ Majmuni lëviz i lirë në qytet, banori i bën foto: Më ka ardhur te shtëpia

Kujt ia merrte mendja se në Sarandë do të shihnim majmunë që lëvizin të lirë nëpër qytet?! Kjo ngjarje e…
Në fundjavë reshje bore në të gjithë Shqipërinë, madje edhe në Sarandë!

Në fundjavë reshje bore në të gjithë Shqipërinë, madje edhe në Sarandë!

eshjet e borës janë karakteristikë krejtësisht e zakonshme për viset tona kontinentale gjatë stinës së dimrit, vjeshtës së vonë dhe…
Back to top button