Korca

Shqiptarët në Greqi, Dvorani i Korçës vuan për punëtorë në bujqësi

Shqiptarët në Greqi, Dvorani i Korçës vuan për punëtorë në bujqësi

Prej disa javësh me qindra punëtorë sezonale presin në radhë në Kapshticë për të kaluar në Greqi, ku angazhohen kryesisht…
Balluku në Korçë: “Mbështetje për sipërmarrësit të cilët kthehen në autoprodhues të energjisë”

Balluku në Korçë: “Mbështetje për sipërmarrësit të cilët kthehen në autoprodhues të energjisë”

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, së bashku me Drejtoreshën e Përgjithshme të AZHBR, Frida Krifca, ishin në Korçë…
Çupkave korçare: Νuk duhet të jesh aspak i pasur një Korçare për ta pikasur

Çupkave korçare: Νuk duhet të jesh aspak i pasur një Korçare për ta pikasur

Çupkave korçare…. Νuk duhet të jesh aspak i pasur një Korçare për ta pikasur, as dhe veçanërisht i bukur mos…
Një trup i pajetë mbi rezervuarin në Korçë, vështirësi në identifikimin e tij

Një trup i pajetë mbi rezervuarin në Korçë, vështirësi në identifikimin e tij

Një trup u gjet sot në Rezervuarin e Gjançit në Korçë. Bëhet fjalë për një mashkull të paidentifikuar, trupi i…
Prokurori i Korçës ngec në “rrjetë”, KPK shkarkon nga detyra Gentian Stoja

Prokurori i Korçës ngec në “rrjetë”, KPK shkarkon nga detyra Gentian Stoja

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi me shumicë votash që të shkarkojë nga detyra prokurorin e Korçës, Gentian Stoja. Komisioni…
Pse Prespa e Vogël po kthehet në një kënetë

Pse Prespa e Vogël po kthehet në një kënetë

Dikur një perlë e natyrës, një nga ekosistemet më të rëndësishme liqenore, sot Liqeni i Prespës së Vogël ka degraduar…
Mjafton një orë shi, përmbytet Korça

Mjafton një orë shi, përmbytet Korça

Pazari i vjetër i Korçës nuk i shpëton dot përmbytjes në qendrën e tij, edhe pse rreshjet e shiut që…
Back to top button