LajmeShow Biz

Johnny Depp fiton gjyqin ndaj aktores Amber Heard

Johnny Depp e ka fituar gjyqin kundër Amber Heard pasi që aktorja është urdhëruar për të paguar 15 milionë dollarë për dëmtimet ndaj tij.

Pas gjashtë jave dëshmish, gjykata vendosi më 27 maj se Heard ka shpifur.

Verdikti i gjykatës u dha sot.

Johnny Depp ka fituar rastin për shpifje kundër Amber Heard dhe ajo do të paguajë 15 milionë dollarë aktorit për dëmtimin e imazhit të tij.

Juria e përbërë nga pesë burra dhe dy gra ka dhënë këtë verdikt të mërkurën pas 13 orë dikustime në distriktin e Fairfax, Virginia.
Amber Heard është shfaqur në gjykatën e rrethinës së FairFax sot ju lexua verdikti i gjykatës që ishte marrë më herët sot

Por, Depp, i cili është më punë këtë gjykatë e ka shikuar nga Britania e Madhe.

Ai e dëgjoi verdiktin në një transmetim të drejtpërdrejtë në televizion.

Para arritjes së Heard në gjyq sot, avokatët e tij lëshuan një deklaratë.

“Prezenca e juaj tregon se çfarë janë prioritetet e tua. Johnny Depp është duke i rënë kitarës në Britani tekas Amber është duke pritur verdiktin në Virginia”, kanë thënë ata.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button