Lajme

Ushtarёt ukrainas falënderojnë popullin e Kosovёs pёr ndihmat

Para disa jave aktivistё tё nismёs “Youth Community Project – Prishtina” kishin dёrguar ndihma spitalit ushtarak tё Zamborxhijas, pjesa jugore e Ukrainёs.

Ndonëse zyrtarisht Qeveria Ukrainase nuk e njeh Republikёn e Kosovёs, duket se ushtrinë ukrainase kjo nuk e ka penguar deri sa janё fotografuar pranё ndihmave me flamurin e Republikёs sё Kosovёs dhe nё faqёn zyrtarё tё spitalit kanё publikuar falenderimin pёr popullin e Kosovёs.

“Faleminderit për përkrahjen nga populli i Kosovës! Ndihma juaj është jashtëzakonisht e rëndësishme për ne!”, thuhet në faqen zyrtare.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button