Lajme

Nela: Rama takon ‘non gratën’ Dodik dhe rrëzon rezolutën pse e ka firmosur ‘non grata’ Berisha

Aktivisti shqiptar që jeton në Londër, Milaim Nela ka komentuar foton e Edi Ramës me të shpallurin ‘non grata’ nga SHBA dhe Britania e Madhe, Milorad Dodik dhe Aleksandër Vuçiçin.

Në të njëjtën ditë që Rama bënte takonte udhëheqësin e serbëve të Bosnjes, mazhoranca e drejtuar prej tij rrëzonte një rezolutë që dënonte gjenocidin në Serbrenicë, të bërë pikërisht nga Serbët.

Ky vendim i Ramës, që rrëzoi këtë rezolutë shkaktoi bujë të madhe në mediat e rajonit dhe Europës.

Sipas Nelës, ‘dje ka dalë në foto me ‘non gratën’ Dodik, sot voton kundër rezolutën me demek se ishte firmëtar ‘non grata’ Sali Berisha’.

‘Çfarë nuk na shohin sytë!

Dje ka dalë në foto me ‘non gratën’ Dodik, sot voton kundër rezolutën me demek se ishte firmëtar ‘non grata’ Sali Berisha.

Çfarë të thuash?

Si nuk kanë turp ata që përpiqen të mbrojnë…

Mos u hallakatni fare!

Shqipëria është koloni e Vuçiç’, shkruan Milaim Nela në Facebook.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button