Lajme

Putini poshtërohet ndërsa forcat mbrojtëse të Ukrainës rrëzojnë helikopterin 15 milionë dollarësh

Rusisë i është dhënë një goditje tjetër, pasi pamjet tregojnë një nga helikopterët e saj sulmues më të avancurar rrëzohet nga forcat ukrainase.

Helikopter sulmues rus Kamov Ka-52 “Alligator” u vu në shënjestër të forcave ukrainase. Helikopteri u kap duke fluturuar në ajër përpara se të rrëzohej nga një raketë e drejtuar kundër tankeve ukrainase Stugna-P. Goditja e suksesshme e Ukrainës ngjall shqetësime të mëtejshme për Rusinë teksa ajo përpiqet të sigurojë njëfarë fitoreje përpara paradës së saj vjetore më 9 maj.

Për shkak të rrezikut të madh, avionët rusë janë detyruar të fluturojnë ulët dhe ngadalë në Ukrainë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button