Lajme

Pse 11 Nëntori është një nga ditët më me fat të vitit

Është më afër se sa mendoni!

Arsyeja e 11 Nëntorit me një rëndësi të fortë numerike të numrit 11, i cili konsiderohet “numri kryesor” dhe lidhet me zhvillimin intelektual. Në numerologji, numri 11 simbolizon mençurinë hyjnore, zgjimet shpirtërore dhe vetë-koordinimin me universin, kështu që të dish se si ndikon 11 Nëntori në secilën shenjë, mund t’ju ndihmojë të shfrytëzoni sa më shumë energjinë e saj të mbarë. Duke parë rëndësinë astrologjike të 11 Nëntorit dhe duke e kombinuar atë me rëndësinë numerike të datës, mund të lidhemi edhe më thellë me fuqinë e saj.

Shpërthimi i dyfishtë i kësaj energjie më 11 nëntor, krijon një mundësi të fortë për t’u lidhur me ambiciet tona të larta dhe për të bërë disa pozicione të rëndësishme për të ardhmen. Më 11 nëntor, hëna e kalon ditën në Ujor duke menduar për të ardhmen, shenjë që lidhet në mënyrë të favorshme me shpresat, dëshirat dhe vizionet tona për të gjithë. Kjo energji na ndihmon të nxjerrim në pah veçoritë tona krijuese dhe na lidh me idealet tona futuriste, ndaj duhet të shfrytëzoni sa më shumë 11 Nëntorin në mënyrën më kreative.

11 Nëntori shënon gjithashtu pikën e saktë të ndërmjetme midis hënës së re në Akrep më 4 nëntor dhe hënës së plotë të ardhshme në Demi, një fazë hënore e njohur si tremujori i parë i hënës. Kjo na jep mundësinë të bëhemi më të qartë në qëllimet tona personale dhe të gjejmë mënyra për të kapërcyer çdo sfidë që na pengon.

Energji e plotë

Në të njëjtën ditë, hëna rreshtohet me planetin fatlum Jupiter, i cili forcon thellësisht mentalitetin tonë shpirtëror dhe hedh pak më shumë fat në kulmin e një dite tashmë me fat. E gjithë dita që përgatit terrenin për këtë lidhje planetare optimiste, paraqet një mundësi të mrekullueshme astrologjike për të shtuar pasuri dhe bekim në jetën tuaj, ndaj përdorni akumulimin e energjisë për të forcuar qëllimet tuaja.

Pas seancës së mbarë të Hënës/Jupiterit, hëna do të kalojë në një fazë të re, duke na balancuar në një atmosferë më të relaksuar. Përdoreni këtë mot endoskopik kozmik si një mundësi për të menduar për qëllimet tuaja dhe për të përfituar nga 11 Nëntori për të bërë autokritikën tuaj.

Ngjarjet astrologjike e 11 -të nëntorit, në lidhje me magjinë numerike e këtij numri master, të krijojë kushte perfekte për fat, magji dhe zhvillimin shpirtëror.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button