Lajme

Vuçiq pas takimit me ambasadorin rus: Putin na kupton dhe mbështet për çështjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka pritur në takim Ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandër Kharshenko.

Ndër diskutimet mes tyre është përmendur edhe Kosova, ku Vuçiq ka shprehur mirënjohje ndaj Vladimir Putin për mbështetjen që ai i jep Beogradit për siç ka thënë çështjen e Kosovës.

“Putin përkrahë integritetin territorial dhe sovranitetin e Serbisë”, është shprehur ai.

Vuçiq ka theksuar se vizita e tij e ardhshme në Rusi është e rëndësisë së veçantë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button