Lajme

Reagon Serweri pas deklaratës së Janjiqit për Grenellin

Eksperti i çështjeve politike, Daniel Serwer, profesor në Universitetin John Hopkins, ka kërkuar dokumente që mbështesin pretendimet e analistit serb, Dushan Janjiq se ish-emisari i SHBA-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell paguhet për të lobuar për Serbinë.

Janjiq ka deklaruar se Grenell merr në muaj 100 mijë dollarë.

Serwer ka kërkuar prova për këto pretendime, duke thënë se do t’ia dërëzonte Departamentit të Drejtësisë në SHBA.

“Më dërgoni prova dokumentuese që kjo është e vërtetë dhe unë do t’ia dorëzoj personalisht Departamentit të Drejtësisë”, shkroi Janjiq në Twitter.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button