LajmeTe tjera

Dodiku problematik në Ankara, Erdogan s’ja jep dorën

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan nuk ka shtrënguar duart me serbin e presidencës boshnjake Milorad Dodik, njeriu për të cilin thuhet se mund të provokojë një tjetër luftë në Bosnjë me qëndrimet e tij.

Ai ka udhëtuar drejt Ankarasë, aty ky është Erdogan që po merr në dorë situatën, paralel dhe me lëvizjen amerikane nëpërmjet të dërguarit Escobar.

Në prag të udhëtimit të tij në Turqi, Dodik vuri në dukje në një konferencë shtypi se do t’i përcjellë Erdoganit “pamjen e vërtetë të situatës në Bosnje”, sepse, sipas tij, deri tani ka

Më parë, Erdogan priti në Stamboll me njeriun e parë të partisë SDA, Bakir Izetbegoviç.

U njoftua se gjithashtu se dhe dy anëtarët e tjerë të Presidencës boshjake, Shefik Xhaferoviç dhe Zheljko Komsiç, së shpejti do të udhëtojnë në Turqi për të zhvilluar bisedime me Erdogan.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button