Lajme

BBC deshmon se ne Greqi flitej shqip ne vitin 1811

BBC përmes nje filmi biografik deshmon se ne Greqi flitej shqip ne vitin 1811.
Televizioni BBC ka realizuar nje drame filmike per jeten e shkritari te madh anglez Lord Bayron.
Por ajo qe na bie në sy më se shumti është se filmi fillon me nje kenge shqipe dhe percjellesit e Bayron degjohen duke folur shqip.

BBC deshmon se ne Greqi flitej shqip ne vitin 1811
Televizioni BBC ka realizuar nje drame filmike per jeten e shkritari te madh anglez Lord Bayron. Filmi fillon me nje kenge shqipe dhe percjellesit e Bayron degjohen duke folur shqip.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button