KosovaLajme

Personat që kanë tatuazhe dhe iu vërehet nuk do të pranohen në Policinë e Kosovës

Policia e Kosovës ditë më parë ka hapur konkurs për pranimin e policëve të rinj.

Në njoftim bëhet e ditur se kandidatët që aplikojnë për zyrtarë policorë në Policinë e Kosovës duhet t’i përmbushin kriteret e moshës nga 18-30 vjeçar dhe të jenë në gjendje të mirë fizike mentale e emocionale.

Ndër të tjera aty potencohet se kandidatët nuk duhet të posedojnë në vend të dukshëm tatuazh (fytyrë, qafë, duar).

Këto janë disa nga kriteret kryesore:

a) Të jetë shtetas i Republikës së Kosovës;
b) Të jetë i moshës 18-30 vjeçar;
c) Të ketë të përfunduar shkollimin e mesëm;
d) Të jetë në gjendje të mirë fizike, mentale dhe emocionale;
e) Të mos jetë i dënuar për ndonjë vepër penale;
f) Të mos posedojë në vend të dukshëm tatuazh (fytyrë, qafë, duar);
g) Të ketë integritet personal dhe vlera të larta etike.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button