Lajme

Broja, një nga pesë talentet me më shumë gola në 10 ligat kryesore të Evropës

Sajti i njohur i futbollit “Transfermarket” ka publikuar listën e talenteve me më shumë gola për vitin 2021 në bazë të paraqitjes me klubet dhe skuadrat kombëtare përkatëse.

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Broja, ndodhet në vendin e pestë në këtë listë me 10 gola në 30 ndeshje. Lista kryesohet nga Karim Adeyemi i Salzburg-ut dhe Kombëtares së Gjermanisë me 21 gola në 44 ndeshje.

Lista e plotë:

1-Karim Adeyemi, Salzburg – Gjermania: 44 ndeshje, 21 gola

2-Mason Greenwood, Manchester United – Anglia: 47 ndeshje, 13 gola

3- Myron Boadu, Monaco – Holand: 33 ndeshje, 12 gola

4-Konstantin Tyukavin, Dynamo Moscow – Rusia: 26 ndeshje, 10 gola

5-Armando Broja, Southampton – Shqipëria: 30 ndeshje, 10 gola

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button