Lajme

Ministri i Jashtëm kinez udhëtim në rajon, vizitë edhe në Shqipëri

Ministri i Jashtëm i Republikës Popullore të Kinës, njëherësh Këshilltar i Shtetit Wang Yi do të vizitojë Shqipërinë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme kineze Wang Wenbin.

Qëllimi i vizitës së tij në Shqipëri nuk dihet ende, megjithatë Ëang Yi pritet të takojë homologen shqiptare Olta Xhaçka.

Ministri i Jashtëm kinez do të vizitojë gjithashtu edhe Greqinë, Serbinë dhe Italinë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button