LajmeSport

Tifozët e Kosovës shpalosin flamurin kuqezi në stadiumin kombëtar të Suedisë

Një moment tepër emocionues u regjistrua para sfidës mes Suedisë dhe Kosovës e vlefshme për kualifikueset e Botërorit. Afro 6 mijë tifozë shqiptarë nga Kosova, ishin të pranishëm në stadiumin “Fiends Arena”.

Duke ndjekur nga shkallët e stadiumit këtë përballje, para startit, të takimit, në tribunën e tifozëve të Kosovës, u shpalos një flamur i madh shqiptar, teksa të gjithë në kor këndonin “O sa mirë më qenë shqiptarë”.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button