Lajme

Zvicra reagon pas marrëveshjes së fundit Kosovë-Serbi për targat dhe veriun

Ministria e Punëve të Jashtme të Zvicrës ka reaguar pas marrëveshjes së Kosovës dhe Serbisë për targat dhe situatën në veri, raporton Gazeta Express.

Në reagimin e MPJ-së zvicerane thuhet se shteti helvetik mirëpret rezultatin e negociatave të ndërmjetësuara nga BE-ja për targat.
“Zvicra mirëpret rezultatin e negociatave të lehtësuara nga BE-ja për targat e veturave dhe inkurajon Serbinë dhe Kosovës të bëjnë progres të mëtutjeshëm në normalizimin e marrëdhënieve të tyre”, thuhet në reagim.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button