Lajme

“Pyetje s’kam, po ti je ikonë e modës” Kompliment live për Ramën nga studentja e Prishtinës

Për shkak qëndrimeve të forta që ka mbajtur në krah të presidentit të Serbisë, Vuçiç ndaj Ramës kanë ardhur kritika të shumta nga Kosova, por gjatë vizitës në Prishtinë për kryeministrin e Shqipërisë nuk mungoi një kompliment që u duk se ia përkëdheli sedrën. Një prej studenteve që ishte e pranishme në takim e mori fjalën pavarësisht se nuk kishte ndonjë pyetje për t’i bërë, por thjesht për t’i thënë se Rama ishte “ikonë e modës”.

U duk se kryeministri nuk e mbajti dot vetëkënaqësinë, megjithatë u tregua modest kur tha se ata që ata që nuk i ka dhënë shumë zoti dhe natyra rregullohen më shumë se përndryshe nuk do kishte nevojë. “Vjen nga halli kjo, megjithatë faleminderit” i tha Rama vajzës që e komplimentoi.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button