Lajme

Ushtari i KFOR-it në Leposaviç përshëndet gazetarin serb me gishtin e mesit, fotoja bëhet virale

Përveç Njësive Speciale të Policisë së Kosovës dhe xhandarmërisë serbe, në pikat në veri të Kosovës po qëndrojnë edhe pjesëtarë të KFOR-it.
Një prej pjesëtarëve të kontingjentit hungarez të KFOR-it iu tregoi gishtin e meseit gazetarëve serbë në Leposavic.
Mediat serbe këtë gjest të ushtarit e morën si tregues të qëndrimit të KFOR-it ndaj serbëve dhe për krijimin e ushtrisë̈ së Kosovës. Situata sot në Veri të Kosovës u tensionua pasi serbët dogjën Qendrën e Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button