Lajme

Deputeti suedez kërkon rritjen e tregtisë dhe liberalizimin e vizave për Kosovës

Deputeti suedez Magnus Jacobsson, i ka kërkuar shtetit të tij rritjen e bashkëpunimit tregtar me Kosovën.

Po ashtu ai ka kërkuar sërish përkrahje për liberalizimin e vizave për qytetarët e vendit tonë.

Kështu bëri të ditur Naim Murseli, i cili është këshilltar politik i kryetarit të Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli.

“Sot deputeti suedez Magnus Jacobsson me dy mocione parlamentare i kërkon qeverisë suedeze rritjen e tregtisë mes Kosovës dhe BE-së dhe Suedisë si dhe liberalizim të vizave për qytetarët e Kosovës”.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button