Lajme

Vuçiq iu drejtohet qyterarëve: I treguam kancelares Merkel sa mikpritës jemi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, iu drejtua qytetarëve me një video mesazh në profilin në Instagram të “Budcnostsrbijeav” (E ardhmja e Serbisë) pasi shoqëroi kancelaren gjermane Angela Merkel pas vizitës së saj zyrtare në Serbi dhe i falënderoi ata për mbështetjen.

Vuçiq thotë se beson se qytetarët e Serbisë janë gjithashtu krenarë për gjithçka që ndodhi në Serbi dje, dhe se si u mirëprit kancelarja gjermane, mesazhet e saj, komenti i Merkel mbi sukseset ekonomike të Serbisë dhe “atë që kemi treguar edhe një herë. Sa mikpritës jemi “.

“Kur i analizoni të gjitha këto, atëherë është sikur të keni kaluar një provim, dhe unë e di se ka shumë provime të tjera para Serbisë dhe shumë gjëra të rëndësishme për të bërë, që herën tjetër ndonjë nga mysafirët e rëndësishëm të vijë për të parë edhe ndërtesa më të bukura të aeroportit, për të parë më shumë rrugë, për të parë paga edhe më të larta ”, tha Vuçiq.

“Faleminderit për mbështetjen tuaj dhe jam shumë, shumë i lumtur. Faleminderit shumë ”, tha ai.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button