Lajme

Kryeministri Rama nderon me medalje kancelaren gjermane, Angela Merkel

Kënaqësi e veçantë t’Ju nderoj, në emër të Shqipërisë, me Kordonin e Madh me Yll të Medaljes së Kryeministrit për Mirënjohje Publike eshte shprehur Kryeministri Rama ne postimin e tij ne Facebook.

‘Ky është ylli i mirënjohjes, simboli i heroit kombëtar që mbrojti Shqipërine nga pushtimi dhe mbrojtës i krishtërimit, keshtuqë ne ju detyrohemi per këtë’ kanë qënë fjalët e Kryeministrit Rama.

Kancelarja shprehu falenderimet e veta, duke e cilësuar një nder të madh.

“Faleminderit shumë ! Është një nder i madh dhe ishte gjë e mirë për mua të punoja së bashku me ju,” tha kancelarja Merkel pasi mori medaljen.

https://fb.watch/80pmIlzcp9/

blob:https://www.facebook.com/26ba6a84-9c0c-4cda-9581-14853a3ea89e

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button