Lajme

Kryeministri i Malit të Zi nuk u lejua të futet në Shqipëri, dalin pamjet

Kryeministri i Malit të Zi nuk u lejua të futet në Shqipëri, dalin pamjet

Kënaqësi e veçantë t’Ju nderoj, në emër të Shqipërisë, me Kordonin e Madh me Yll të Medaljes së Kryeministrit për Mirënjohje Publike eshte shprehur Kryeministri Rama ne postimin e tij ne Facebook.

‘Ky është ylli i mirënjohjes, simboli i heroit kombëtar që mbrojti Shqipërine nga pushtimi dhe mbrojtës i krishtërimit, keshtuqë ne ju detyrohemi per këtë’ kanë qënë fjalët e Kryeministrit Rama.

Kancelarja shprehu falenderimet e veta, duke e cilësuar një nder të madh.

“Faleminderit shumë ! Është një nder i madh dhe ishte gjë e mirë për mua të punoja së bashku me ju,” tha kancelarja Merkel pasi mori medaljen. Videolinku

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button