Lajme

Çfarë tregon ngjyra e kaltër e xhaketës së Merkel?

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka mbërritur mëngjesin e të martës në Shqipëri e veshur me një xhaketë të kaltër.
Shpesh njerzit me influence veshin ngjyra ose bëjnë lëvizje të cilat mbartin një kuptim të caktuar.
Sipas ekspertëve të komunikimit ngjyra e kaltër nënkupton se Shqipëria duhet të marrë vendime të rëndësishme, por jo shumë strikte.

Merkel ndryshon vetëm ngjyrat e xhaketës, në varësi se ku shkon, kë takon atë ditë dhe për çfarë do të diskutojë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button