Lajme

Cili është zbulimi i rrallë në Shqipëri që ka vënë përballë studiuesit?

Një vend misterioz, i çuditshëm…. i mbushur me shenja e simbole të vjetra.

Nuk ndodhet larg Tiranës, por njihet fare pak. Çfarë qëndron pas tij? Arkeologët dhe studiuesit shqiptarë ende edhe sot kanë mendime të ndryshme.

Disa mendojnë se simbolet i përkasin diellit, të tjerë i lidhin me krishterimin.

Si qëndron e vërteta? Ai konsiderohet padyshim si një ndër vendet më të çuditshme dhe fort enigmatike. Për më shumë ndiqni videon e plotë të dokumentarit te gazetarit Marin Mema.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button