Lajme

Kandiq, Vuçiqit: Ndale fushatën për çnjohjen e Kosovës

Drejtoresha e Fondit për të Drejtën Humanitare në Beograd, Natasha Kandiq, i ka thënë presidentit serb Aleksandar Vuçiq se duhet të ndalojë fushatën për çnjohjen e Kosovës dhe se është më mirë për Serbinë që Kosova t’i bashkohet Interpolit, UNESCO -s dhe Këshillit të Evropës.

“Ne do t’i mposhtim ata në Interpol dhe UNESCO, në Këshillin e Evropës – shumë e vështirë për ne” – vlerëson presidenti i Serbisë – nuk ka askush rreth tij që ta këshillojë që anëtarësimi i Kosovës në të tre organizatat dhe heqja dorë nga lobimi për çnjohje është në interes të serbëve në Kosovë”, shkroi ajo në Twitter.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button